MÖBLER / Bord / Biblioteksbord 14781037
nr 1478 1037
Carl Malmsten
(1888-1972), Sverige
Biblioteksbord, "Rosendal", NK Nordiska Kompaniet, 1931. Björk med intarsia. Märkt med NK-bricka samt brännstämplad CM. Bredd: 158 cm. Djup: 75 cm. Höjd: 75 cm, nyckel
Kondition: slitage, skador
måndag 4 juli 2022
kl 19:18:41
- Klassiska